Nasza misja:


Przedszkole zapewnia każdemu dziecku możliwość wszechstronnego rozwoju jego talentów i zdolności bez nacisków i przymusu, a poprzez rozbudzanie jego ciekawości i naturalnej potrzeby poznawania otaczającego świata.

Get Adobe Flash player

 

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE ROK2020/2021

Przed nami kolejny rok starań o certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.

 

Co to jest promocja zdrowia?

Promocja zdrowia jest nową, rozwijaną na świecie od lat 80. XX w.,

strategią działań dla umocnienia zdrowia ludzi – jednostek i społeczności.

W 1986 r., w Karcie Ottawskiej Promocji Zdrowia – podstawowym dokumencie w tej dziedzinie

– promocję zdrowia zdefiniowano jako proces umożliwiający ludziom

zwiększenie kontroli nad własnym zdrowiem i jego poprawę.

Najbliższe tej definicji jest  znane hasło: 

Nasze zdrowie w naszych rękach.

Oznacza ono, że ludzie – jednostki i społeczności – mogą i powinni podejmować działania

w zakresie zapobiegania chorobom oraz poprawy i wzmacniania swojego zdrowia.

Program Przedszkole Promujące Zdrowie (PPZ)  ma na celu

promowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie do większej aktywności fizycznej,

oraz propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Dzięki temu dzieci z naszego przedszkola i ich rodziny będą cieszyły się lepszą kondycją fizyczną

oraz stanem zdrowia. Przez cały rok szkolny będziemy podejmować szereg inicjatyw,

aby uświadamiać znaczenie zdrowego stylu życia, które będzie owocować w przyszłości.

W tym roku szkolny w ramach Przedszkola Promującego Zdrowie będziemy realizować temat

„RUCH I ZABAWA TO WAŻNA SPRAWA”.

 

Plan działań w roku szkolnym 2020/2021

 

Rok szkolny 2020/2021 jest rokiem, w którym pracujemy w reżimie sanitarnym.

W wyniku obserwacji prowadzonych podczas pracy z dziećmi i rodzicami,

po konsultacjach w gronie pedagogicznym i przeprowadzonych badaniach, zaobserwowałyśmy,

że większość dzieci aktywnie spędza czasu wolny z rodzicami,

ale czas izolacji w związku z zamknięciem placówek oświatowych, placów zabaw i miejsc rekreacji

nie sprzyjał rozwojowi aktywności fizycznej dzieci.

Monitorując upodobania kulinarne dzieci podczas posiłków, rozmawiając z nimi jak i rodzic zaobserwowałyśmy

brak konsekwencji ze strony rodziców w kwestii prawidłowych nawyków żywieniowych.

W związku z powyższym stwierdziłyśmy, że nadal kontynuowane będą zagadnienia zmierzające do kształtowania higienicznego i zdrowego trybu życia.

Plan powstał z zachowaniem reżimu sanitarnego, jeśli reżim zostanie zdjęty plan może ulec modyfikacji.

 

MARZEC 2021

 

Śniadanie daje moc” to kolejne zadanie jakie wykonywały nasze dzielne przedszkolaki, zadanie polegało na skomponowaniu sobie kanapki wg własnego pomysłu z dostępnych zdrowych produktów. Dzieci kolejny raz dowiedziały się o konieczności spożywania różnorodnego pieczywa, nabiału, warzyw oraz wędlin ze względu na ich wartości odżywcze. Wszystkie przedszkolaki z wielkim apetytem zajadały samodzielnie przygotowane przez siebie kanapki, raz jeszcze kształtując właściwe nawyki żywieniowe.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.4

 

Zielone ogródki w każdej sali - „Od uprawy do potrawy” w tym miesiącu nadal dzieci zakładały „zielone ogródki” na przedszkolnych parapetach. Grupa Motylków zajęła się hodowlą fasoli, dzieci miały możliwość obserwowania jej kiełkowania, kiedy pojawiły się listki, dzieci zabrały sadzonki do domów rodzinnych, aby w przydomowych ogródkach nadal obserwować ich wzrost. Dzieci z grupy Biedronek hodowały rzeżuchę, która jako zdrowy dodatek do śniadania, została zjedzona. Wszystkie przedszkolaki zapoznały się z warunkami wzrostu roślin i sposobu ich hodowli, niektórych w ziemi innych w wodzie, a jeszcze innych na wacie. Na przedszkolnych parapetach można zaobserwować rzeżuchę, szczypior, rzodkiewkę, sałatę, dynię, ale także kwiaty aksamitki, żonkile, astry.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3

 

zdj.4 zdj.5 zdj.6

 

zdj.7 zdj.8 zdj.9

 

 ”W poszukiwaniu wiosny” 22 marca (w poniedziałek) wszystkie przedszkolaki pierwszego dnia wiosny witała marzanna. W tym dniu
w strojach dzieci dominował kolor zielony, pięknie prezentowały się również kolorowe kwiaty oraz nakrycia głowy. Ze względu na pandemię nie odbył się kolorowy pochód w poszukiwaniu wiosny ulicami miasta, oznak wiosny dzieci szukały w przedszkolnym ogrodzie, gdzie zakwitły już pierwsze krokusy.

 

zdj.1 zdj.2

 

Tradycje wielkanocne w tym miesiącu dzieci poznały również zwyczaje i tradycje związane ze świętami Wielkanocnymi, przygotowywały kartki świąteczne, zapoznały się sposobami zdobienia jaj i przygotowywania potraw do koszyczka oraz ich symbolikę.

 

zdj.1

 

 


LUTY 2021

Zabawa karnawałowa to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tradycją w dniu 12 lutego w naszym przedszkolu odbył się kolejny bal karnawałowy, na który dzieci z radością czekały. Na czas zabawy dziewczynki zamieniły się w księżniczki, damy dworu, wróżki,motylki, a chłopcy w rycerzy, piłkarzy,strażaków, supermenów i wiele postaci bajkowego świata. W tym roku ze względów na obowiązujący nas reżim sanitarny każda grupa bawiła się przy dźwiękach ulubionej muzyki w swoich salach, a następnie delektowała się zdrowymi przekąskami w postaci owoców. Zabawa karnawałowa dostarczyła dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil na długo.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.4 zdj.5

 

Zimowe sporty w tym roku Zima nas rozpieszczała, śnieg dopisał i przedszkolaki mogły się nim nacieszyć do woli, były zjazdy z górki na pazurki, bitwy na śnieżki, lepienie kul śniegowych, wspólnymi siłami na przedszkolnym placu stanął piękny bałwan, przy którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć.

 

 Układamy menu kolejnym zadaniem w ramach Przedszkola Promującego Zdrowie, które miały do wykonania nasze przedszkolaki, polegało na ułożeniu menu. Przed przystąpieniem do tego zadania dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania, poznały pracę dietetyka i zabrały się do pracy, po burzliwych dyskusjach każda grupa wiekowa wspólnie przygotowała menu w postaci plakatu, na których znalazły się ulubione potrawy przedszkolaków. Plakaty mogli podziwiać wszyscy wraz z rodzicami, ponieważ plakaty ozdobiły okna naszego przedszkola.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3

 

zdj.4 zdj.5 zdj.6

 

Zielone ogródki w każdej sali - „Od uprawy do potrawy”, w przedszkolnym ogrodzie już widać pierwsze oznaki wiosny, zaczęły kwitnąć krokusy, na wierzbie pojawiły się bazie kotki. Dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek już cieszą się efektami swojej jesiennej pracy w przedszkolnym ogródku. Pszczółkom wykiełkował szpinak , a Biedronkom tulipany.

W myśl naszych założeń Przedszkola Promującego Zdrowie dzieci rozpoczęły sianie i sadzenie nowalijek, jako bomby witaminowej potrzebnej wszystkim przedszkolakom. Pszczółki i Żabki założyły już w swoich salach „zielone ogródki”, siejąc rzeżuchę- Pszczółki już ją nawet zjadły do śniadania, bo wyrosła im bujna, zielona i pyszna, dzieci posadziły również cebulę i czekają na szczypiorek. Dzieci z grupy Biedronek samodzielnie sadziły cebule w przedszkolnym ogródku.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.4

 

zdj.5 zdj.6 zdj.7

 

Dzień kota 17 lutego obchodziliśmy po raz kolejny dzień kota, podczas zajęć odbyły się pogadanki o kocich zwyczajach. W czasie zajęć plastycznych wykonywały różnymi technikami piękne portrety kotów. Grupa Motylków wykonała dla siebie maski kotów, a następnie na tablicy multimedialnej dzieci wykonywały akompaniament do piosenki „Wlazł kotek na płotek”. W grupie Biedronek dzieci włączyły się w zabawę ruchową Koci grzbiet.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3
 
 

 

STYCZEŃ 2021

 

Miesiąc styczeń był miesiącem, podczas którego przypadały ferie, dlatego też nie zrealizowaliśmy zaplanowanych zadań, przeniesione zostały one na miesiąc luty. W miesiącu styczniu pamiętaliśmy o naszych babciach i dziadkach. Niestety ze względu na pandemię nie przygotowywaliśmy występów artystycznych dla naszych dziadków, ale o laurkach i życzeniach dzieci ze wszystkich grup wiekowych pamiętały. Raz jeszcze babciu, dziadku żyjcie nam sto lat!!!

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3

 

zdj.4 zdj.5 zdj.6

 

zdj.7 zdj.8 zdj.9

 

 Dzisiaj prezentujemy książeczkę wydaną przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze i plakat w niej umieszczony, wykonany przez grupę Pszczółek wysłany na konkurs plastyczny na temat „Praca rolnika oczami dziecka”.

 

zdj.1 zdj.2

 

GRUDZIEŃ 2020

 

Za nami kolejny miesiąc pracy, zabawy i nauki w reżimie sanitarnym, poniżej prezentujemy sprawozdanie z realizacji kolejnych zadań.


Dnia 1 grudnia 2020 na terenie Przedszkola umieszczono metalowe serduszko, które w przeciągu trzech tygodni zostało zapełnione. Zebrane zakrętki przeznaczone są na pomoc w rehabilitacji absolwenta naszego Przedszkola- Filipa.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3

 

Zimowe sporty kiedy tylko 3 grudnia spadł śnieg wszystkie przedszkolaki wybiegły na przedszkolne podwórko, aby nacieszyć się białym puchem.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.4

 

 4 grudnia nasze Przedszkole odwiedził Mikołaj, jesteśmy Przedszkolem Promującym Zdrowie dlatego w tym dniu nie było słodyczy, natomiast każda grupa wiekowa obdarowana została wspaniałymi zabawkami, radości i wspólnym zabawą nie było końca.

 

zdj.1 zdj.2

zdj.3

 

zdj.3 zdj.4 zdj.5

 

W miesiącu listopadzie grupa Pszczółek wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze na temat „Praca rolnika oczami dziecka”, a dzisiaj prezentujemy dyplom, który otrzymały za udziały w konkursie.

zdj.1

 

W naszym Przedszkolu każdego roku dzieci poznają tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego narodzenia, ze względu na panującą pandemię i obostrzenia z nią związane nie odbyły się tradycyjne jasełka, natomiast w każdej grupie dzieci wspólnie ubierały choinkę, rozmawiały o tradycjach panujących w ich rodzinach, śpiewały kolędy, a w poniedziałek 21 grudnia odbył się uroczysty obiad, czerwony barszcz i ryba.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3

 

zdj.4 zdj.5

 

Grupy Biedronek i Ślimaczków kultywując tradycję bożonarodzeniową ozdabiały świąteczne pierniki. Dzieci wykazały się dużymi zdolnościami, pomysłowością i wyobraźnią. Na zakończenie dzieci z wielkim apatytem zjadły swoje dzieła.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3

 

zdj.4 zdj.5 zdj.6

 

LISTOPAD 2020


Za nami kolejny miesiąc pracy, zabawy i nauki w reżimie sanitarnym, mimo utrudnień wiele zadań zdołaliśmy zrealizować.

Odzyskanie Niepodległości pielęgnując polskie tradycje 10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Głównym celem, które zgromadziło małych patriotów na zajęciach było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. W ten wyjątkowy dzień dzieci przyszły do przedszkola odświętni ubrane w charakterystyczne biało- czerwone barwy. Na zajęciach wykonywały zadania polegające na wyklejaniu mapy, flagi, godła Polski, serduszka barwami narodowymi. Oglądały prezentacje multimedialne „Polskie Symbole Narodowe”, recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, odśpiewały hymn narodowy przy zachowaniu odpowiedniej postawy ciała. Dzieci otrzymały również kotyliony w kształcie mapy Polski. Grupa Biedronek wyruszyła na poszukiwanie flagi Polski na budynku Przedszkola i pobliskich domów.

 

   
zdj.1 zdj.2 zdj.3

zdj.4 zdj.6

zdj.7

zdj.8 zdj.9 zdj.10

 

zdj.11 zdj.12 zdj.13

 

zdj.14 zdj.15 zdj.16

 

zdj.17 zdj.18 zdj.19

 


Dzień jeża w miesiącu listopadzie przedszkolaki zajęły się również tematyką poświęcona naszym małym przyjaciołom- jeżom.

Dzieci wykonały prace plastyczno-konstrukcyjne rozwijając przy tym sprawność manualną rąk oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Poznały ciekawostki z życia jeży, doskonaliły wiedzę na temat ich przysmaków i zwyczajów, a także największych zagrożeń.

Dzieci z grupy Ślimaczków uczestniczyły w pląsach przy nagraniu piosenki ,,A to jeż jak piłka”, a na koniec dnia szukały w ogrodzie przedszkolnym domku jeża.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.4

 

zdj.5 zdj.6 zdj.7

 

Chcesz być duży i wspaniały, rób codziennie trening mały” dnia 19 listopada w przedszkolu została zorganizowana wystawa plakatów zatytułowana Chcesz być duży i wspaniały, rób codziennie trening mały”. Celem tego zadania było promowanie zdrowego stylu życia,
a przede wszystkim zachęcenie dzieci do uprawiania sportu i aktywnego spędzania czasu wolnego.
Przed przystąpieniem do pracy nad wykonaniem plakatów przedszkolaki uczestniczyły w krótkich pogadankach na temat zdrowego trybu życia i roli ruchu w życiu każdego z nas. Plakaty zostały wykonane przez wszystkie grupy przedszkolne dowolną techniką plastyczną. Ze względów na panującą epidemię i ograniczenia w przebywaniu rodziców na terenie placówki, plakaty wyeksponowane zostały w oknach sal przedszkolnych, tak aby dzieci wraz z rodzicami mogli je oglądać.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.4

 

zdj.5 zdj.6 zdj.7 zdj.8

 

Grupa Biedronek realizując tematykę zdrowotną w tym miesiącu zorganizowały w swojej sali „gabinet lekarski”, który wyposażony był fartuch lekarski, stetoskop, ciśnieniomierz, strzykawki, opakowania po lekarstwach, a także druki recept, na których dzieci- lekarze wypisywali leki jakie pacjenci powinni przyjmować. Wykonywały również piramidę żywieniową uwzględniając jej kolejne piętra, poznająca wpływ poszczególnych produktów na zdrowie, z uwzględnieniem szczególnej roli aktywności fizycznej w codziennym życiu każdego człowieka.

W grupie Stokrotek w listopadzie zrealizowano tematykę cykliczną „Moje zdrowie i bezpieczeństwo”. Celem zajęć było kształtowanie postawy prozdrowotnej. Dzieci pozyskały wiedzę nt. zdrowych i niezdrowych produktów, wykonały pracę plastyczną „Piramida żywieniadowiedziały się, jak prawidłowo dbać o czystość i higienę całego ciała, jakie przedmioty są do tego potrzebne oraz że ruch na świeżym powietrzu sprzyja naszemu zdrowiu.

Grupa Motylków również tematyką „Zdrowie i bezpieczeństwo” podczas których dzieci zajmowały się zasadami zdrowego stylu życia
i odżywiania.

W grupie Ślimaczków podczas realizowania tematyki kompleksowej „Moje zdrowie i bezpieczeństwo” poprzez liczne zajęcia, pogadanki przedszkolaki dowiedziały się jak należy dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wykonały pracę plastyczno-techniczną ,,Białe ząbki” wcześniej rozmawiały nt sposobów dbania o higienę jamy ustnej.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3

Dzień pluszowego misia to kolejne zadanie wykonywane w naszym przedszkolu. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu podczas zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie, wykonywały prace plastyczne podczas, których malowały, wyklejały i lepiły misie. Grupa Żabek wykonała foto-budkę w kształcie misia, która umieszczona została przed wejściem do przedszkola, tak aby każde dziecko mogło wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.4

 

PAŹDZIERNIK 2020

Kolejny miesiąc naszej pracy w reżimie sanitarnym, mimo utrudnień, staramy się promować wśród dzieci zdrowy styl życia ukazując, że ruch
i zabawa to naprawdę ważna sprawa.

 

Dzień drzewa 9 października nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew. W każdej grupie odbyły się pogadanki związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, o tym w jaki sposób możemy dbać o drzewa rosnące w najbliższym otoczeniu i co dają one nam w zamian. Grupa Biedronek i Motylków wykonała album- Lapbook nt Jesieni i jej darów. Przedszkolny ogród wzbogacony został o magnolię, która zasadzona została przez wszystkie przedszkolaki. Następnie każda grupa w przedszkolnym ogrodzie razem z panem woźnym sadziła swój bukszpan, którym będzie się opiekować. Mamy nadzieję, że wprowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i że, w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

zdj.1

 

zdj.2 zdj.3 zdj.4

 

zdj.5 zdj.6 zdj.7

 

zdj.8 zdj.9 zdj.10 zdj.11

 

Grupa Biedronek utrwalając wiedzę nt warzyw i owoców, o ich wpływie na nasze zdrowie i korzyściach płynących z ich zjadania, inspirując się wierszem J. Brzechwy „Na straganie” wykonała pracę plastyczną w postaci straganu.

zdj.1

 Grupa Pszczółek wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze na temat „Praca rolnika oczami dziecka”, wykonanie pracy poprzedziła pogawędka nt pracy rolnika, (prace polowe, uprawy, sady, hodowla zwierząt gospodarskich, maszyny rolnicze, zabudowania gospodarcze lub inne przedmioty czy osoby, kojarzące się z rolnictwem). Celem konkursu jest rozwijanie zmysłu plastycznego i przestrzennego, zdolności i kreatywności dzieci, a także promocję tematyki związanej z Powszechnym Spisem Rolnym 2020 wśród dzieci, ich rodziców oraz społeczności lokalnej gminy.

zdj.1

 

Złość piękności szkodzi”- zabawy ruchowe, każda okazja jest dobra, by się poruszać, dlatego kiedy tylko jest to możliwe dzieci przebywają na podwórku, nauczycielki inicjują zabawy, które nie tylko umilają czas i wprawią w dobry nastrój, pozwalają rozładować złe emocje, ale i pozytywnie wpłyną na rozwój prawidłowej postawy dzieci. 

 

WRZESIEŃ 2020

Mimo iż pracujemy w reżimie sanitarnym i wielu działań nie jesteśmy w stanie zrealizować, staramy się promować wśród dzieci zdrowego stylu życia ukazując, że ruch i zabawa to naprawdę ważna sprawa.

 

Promujemy zdrowie” od pierwszych dni pobytu dzieci w przedszkolu staramy się promować zdrowy styl życia, utrudniony kontakt
z rodzicami spowodował, że założenia PPZ dla rodziców dzieci nowo-przyjętych do przedszkola umieszczony został na stronie internetowej przedszkola. Zamieszczony został również plan działań przewidziany na ten rok szkolny, w którym zawarte zostały zadania jakie będziemy realizować.

 

Czyste rączki” jest to zadanie, podczas, którego dzieci uczą się prawidłowego mycia rąk, stale są uwrażliwiane na problem pandemii wirusa covid -19, w dobie koronawirusa w każdej łazience umieszczone są instrukcje, każda grupa ma swoje oddzielne toalety i umywalki. Wszyscy zwracamy szczególną uwagę na częste i dokładne mycie rąk. Ręce myjemy przed i po posiłkach, po wyjściu z toalety, po zakończonej zabawie, po przyjściu z placu zabaw i wielu innych okolicznościach. W tym zakresie przedszkolaki uczą się również prawidłowych zachowań podczas kichania i kaszlenia, zachowania dystansu społecznego, prawidłowych zachowań podczas zabawy i nauki (korzystanie tylko ze swoich przyborów, konieczność dezynfekcji zabawek itd). W ten sposób minimalizujemy ryzyko zachorowania.

   
zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.4
 

Nowy sprzęt sportowy ze względu na panującą pandemię zmieniły się zasady korzystania z przedszkolnego placu zabaw. Każda grupa przebywa na placu zabaw, w swoim co tydzień zmienianym sektorze, aby dzieci aktywnie korzystały z placu zabaw wzbogacony został kącik sportowy w ciekawe i atrakcyjne przybory do ćwiczeń ( piłki, kręgle, skakanki, piłki do skakania, rzutki, bujaki, chusty Klanza). Każda grupa wiekowa ma swój sprzęt, z którego korzysta podczas zabaw na placu przedszkolnym.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.4

 

Sportowy dzień przedszkolaka, aby uczcić ogólnopolski dzień przedszkolaka 21 września nie odbył się jak co roku kolorowy przemarsz ulicami naszego miasteczka, ale w myśl idei Przedszkola Promującego Zdrowie i naszego tematu na ten rok przedszkolny „Ruch i zabawa to ważna sprawa” dzieci bawiły się w podchody. Zanim wyruszyliśmy na podchody we wszystkich grupach panie wyjaśniły na czym polega zabawa, wspólnie obmyślone zostały zadania ruchowe do wykonania. Zaopatrzeni w kolorową kredę i koperty z zadaniami dzieci wyruszyły, aby się bawić. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zarówno wyznaczały teren ucieczki i ukrywały listy, jak również poszukiwały tropu i ukrytych zadań, aby je wykonać. Zadaniem dzieci było między innymi wykonać przysiady, wrzucić piłkę do kosza, podrzucić woreczek, zrobić pajacyki. Natomiast nasza najmłodsza grupa, grupa Pszczółek w tym dniu uczestniczyły w spacerze ulicami miasta. Każde dziecko miało zawieszkę z odznaką podkreślającą wyjątkowość tego dnia. Dzieci w ten sposób integrowały się z grupą oraz ze społecznością przedszkolną.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.4

 

zdj.5 zdj.6 zdj.7

Kolorowe rabatki grupa Biedronek pierwszy dzień Jesieni powitała w przedszkolnym ogródku wysadzając cebulki tulipanów. Poznając tym samym cykl rozwojowy tulipanów, jak również pracę ogrodnika. Każde dziecko miało okazję posadzić swoją cebulkę kwiatową. Ponadto dzieci ze wszystkich grup w miarę możliwości miały na sobie coś w kolorze pomarańczowym, aby w ten sposób przywitać Jesień.

zdj.1 zdj.2 zdj.3

 

Złość piękności szkodzi”- zabawy ruchowe każda grupa wiekowa podpisała Kontrakt grupowy, w którym zawarte są zasady obowiązujące podczas pobytu dzieci w przedszkolu. Podczas zawierania kontraktów, nauczycielki wraz z dziećmi rozmawiały o tym jak radzić sobie ze złością i w jaki sposób się jej pozbyć. Najlepszym sposobem jest przełożyć ją na ruch i zabawę zarówno w sali jaki i na placu zabaw.

zdj.1 zdj.2

 

W miesiącu wrześniu dzieci jak co roku utrwalały zasady ruchu drogowego. W każdej grupie odbyły się pogadanki na temat zasad ruch drogowego, szczególnie zasad poruszania się pieszych, dzieci na zajęciach w przedszkolu poznawały znaki drogowe, jak również numery alarmowe. Przedszkolaki doskonaliły umiejętność przechodzenia przez jezdnię w sali, po przejściu dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym i bez sygnalizatora, a następnie udały się na spacery po mieście, aby w praktyce wykorzystać teorię.

 

zdj.1 zdj.2 zdj.3 zdj.4

Sprzątanie świata we wrześniu przedszkolaki pamiętały o naszej planecie i jak każdego roku uczestniczyły w akcji Sprzątanie świata, choć tegoroczna akcja różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, to nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać! Akcja miała miejsce w salach, gdzie dzieci doskonaliły umiejętności segregowania śmieci przy pomocy tablicy multimedialnej, a następnie w toku działań praktycznych. Po raz kolejny dzieci wykazały się wiedzą i umiejętnościami jak również nauczyły się, że czystość otoczeni, w którym przebywamy zależy od nas samych.

zdj.1 zdj.2 zdj.3

 

 

Copyright © 2021 PPBO  Rights Reserved.